Produkty
Dodávané značky
CAD 2D, 3D
ke stažení

Novinky

Novinky a aktuality z firmy matis s.r.o. Brno.

Lineární motory UNIMOTION

1.11.2021 / Lineární motory LMCA od UNIMOTION.

Lineární motory jsou obecně ideální náhradou pohonů pneumatickými nebo hydraulickými válci, řemeny, kuličkovými šrouby apod. Systémy s lineárními motory nepřevádí rotační pohyb na pohyb přímočarý (lineární), protože posuvný pohyb jezdce je generován přímo lineární elektromagnetickou silou.

Systémy s lineárními motory v porovnání s tradičními způsoby vyvození lineárního pohybu jsou mnohem kompaktnější, přesnější, rychlejší, robustnější, spolehlivější, tišší a v neposlední řadě jsou méně náročné na údržbu.

 

 

Společnost UNIMOTION , jejímž je firma matis s.r.o. výhradním zastoupením na českém a slovenském trhy přichází na trh s vlastními lineárními motory řady LMCA.  Lineární motory LMCAbyly oceněny cenou German Design Award a nabízí zákazníkům jedinečné technické parametry, díky nimž mohou být využity v celé široké škále průmyslových aplikací, jako jsou např.: lineární moduly, pojezdy pro roboty, XYZ systémy a posuvové stoly, obráběcí stroje, „pick and place“ manipulátory, fiber lasery a mnoho dalších.

Katalog lineárních motorů LMCA ke stažení zde: https://www.matis.cz/data/pdf-katalogy/UNIMOTION/LMCA%20Linear%20motors.pdf

Více o lineárních motorech UNIMOTION naleznete zde: https://lmca.unimotion.eu/

Poptat bližší info

El. válce mini - MCE/MSCE

1.9.2021 / Mini elektrické válce MCE/MSCE od UNIMOTION.

Mini elektrický válec MCE je malý lineární aktuátor s pístnicí a integrovaným přesným kuličkovým šroubem. Rotační pohyb hnacího hřídele se převádí na přímočarý pohyb pístnice s vysokou účinností a nízkým třením. Mini válce MCE dosahují vysokých rychlostí výsuvu a vysokou přesností polohování. Mini válce MCE mají pístnici aretovanou proti pootočení.

Mini el. válce MCE se standardně dodávají vybavené motorem a tvoří tak jeden plug-in celek.

Hliníkový profil válce obsahuje T-drážky pro upevnění elektrického válce a také drážky pro senzory magnetického pole.

Díky volitelnému příslušenství, jako je přídavné vedení, prodloužená pístnice apod. jsou mini el. válce MCE vysoce flexibilním produktem.

Díky standardním délkám je zajištěn vynikající poměr ceny a výkonu a rychlá dodací lhůta.

Každý válec MCE je předem namazán a připraven na bezúdržbový provozní proces.

 

 

Katalog MSCE/MCE ke stažení zde: https://www.matis.cz/data/pdf-katalogy/UNIMOTION/Mini%20electric%20cylinders.pdf

Více o mini elektrických válcích MCE naleznete zde: https://unimotion.eu/category/88459

Mini elektrický zdvihový aktuátor MSCE je malý lineární pohon s integrovaným lineárním vodicím systémem. Rotační pohyb hnacího hřídele se převádí na přímočarý pohyb pístnice s vysokou účinností a nízkým třením. Mini elektrické aktuátory s integrovaným kluzným vedením řady MSCE dosahují vysokých rychlostí výsuvu a vysokou přesností polohování.

Mini el. aktuátory MSCE se standardně dodávají vybavené motorem a s integrovaným lineárním vedením. Tvoří tak jeden plug-in celek. Kompaktní rozměry a optimálně zvolené kombinace motorů a vedení pokrývají širokou škálu aplikací.

 

 

Hliníkový základní profil obsahuje upevňovací T-drážky, stejně jako boční drážky pro magnetické snímače.

Konstrukce výsuvné desky (jezdce) mini aktuátorů MSCE umožňuje na ni přichytit různé pracovní nástroje, ev. dalších elementů. Na výsuvné desce (jezdci) a jsou též připraveny připojovací otvory pro snadnou kombinaci MSCE do víceosých systémů, díky čemuž je tento produkt vysoce flexibilní.

Díky standardním délkám je zajištěn vynikající poměr ceny a výkonu a rychlá dodací lhůta.

Každý mini aktuátor MSCE je předem namazán a připraven na bezúdržbový provoz.

Více o produktech MSCE naleznete zde: https://unimotion.eu/category/88460

Poptat bližší info