Produkty
Dodávané značky
CAD 2D, 3D
ke stažení

Lineární aktuátory Camozzi a jedna zachráněná dodávka

Konkurence na poli strojních komponentů je silná. My se však rádi prezentujeme, že nejsme jen pouzí přeprodejci. U nás toho ke kvalitnímu produktu dostanete mnohem víc. Tomu, co prodáváme, rozumíme a umíme poradit s výběrem, návrhem i složitými výpočty. Hledáme vždycky win-win řešení. Nejen z hlediska ceny, ale i dostupnosti, protože víme, že času není nikdy nazbyt. Můžete se také spolehnout na to, že vám dodáme řešení šité na míru. A přesně tyto silné stránky matis s.r.o. dokonale vystihuje jedna případová studie.

Nový dodavatel elektrických válců

Stále pracujeme na rozšiřování portfolia našich dodavatelů. Díky široké nabídce se cítíme silní, protože nemáme svázané ruce jednou konkrétní značkou. Máme slušný manipulační prostor, kam sáhnout pro lepší / levnější / rychlejší řešení. Od začátku letošního roku jsme autorizovanými prodejci elektrických zvedacích válců italské značky Camozzi. A to, že jsme zvolili dobře, se nám ukázalo hned v prvních měsících naší spolupráce.

Lineární aktuátory

Problém: zpožděná dodávka

V březnu se nás obrátil zákazník s prosbou o rychlé vyřešení jeho problému. Podepsal s koncovým zákazníkem smlouvu na dodávku kompletního strojního zařízení. Konkrétně se jednalo o stroj na lisování plastových dílů. Bohužel si neuvědomil jednu zásadní skutečnost (která se v touze po získané zakázce stává čím dál častěji). Že dodávky strojních komponentů váznou. Tento klient se smluvně zavázal, že strojní zařízení dodá do šesti týdnů od podpisu smlouvy. A to se mu stalo málem osudným. 

Koncový odběratel si do projektu předepsal servomotory a elektroniku od jednoho světoznámého výrobce a také mechaniku (v tomto případě elektrické zvedací válce) od jiné, neméně věhlasné značky. Ani jeden z těchto výrobců nebyl schopný požadavek na dodací termín ani zdaleka splnit. 

Spolehlivý matis

Když zákazníkovi teklo do bot, vzpomněl si na nás, protože jsme spolu v minulosti už něco úspěšně řešili. Tak nějak znělo zadání a pro nás začala velká výzva.

„Potřebujeme urgentně do tří týdnů vyřešit ve výrobě problém s lisováním. Síla 300N. Sílu je potřeba řídit v průběhu zdvihu, který je 400 mm. A pracuje se pomalu a po celý den.“

Lineární aktuátory Camozzi do 3 týdnů

Navrhli jsme do aplikace použít elektrické zdvihové válce značky Camozzi, o které jsme věděli, že je schopna potřebné díly dodat do třech týdnů. Od techniků přímo v Itálii jsme si nechali potvrdit, že námi zvolené válce velikosti 63 s kuličkovým šroubem 32 × 20 jsou pro danou aplikaci zcela vyhovující. Tím pádem jsme vyřešili mechanickou část dodávky.

Elektrické válce

Pohony z Vídně

Zároveň jsme se pustili do řešení pohonů. S těmi nám pomohl náš partner Schneider Electric. Určili potřebný výkon, vhodný a hlavně dostupný typ servomotoru a řízení. Motory s drivery jsme nakonec sehnali ve Vídni, kde byly skladem. Další podmínkou zákazníka bylo řízení s protokolem Profibus. To Schneider vyřešil dodávkou přídavných Profibus modulů k jejich standardnímu řízení, což koncový zákazník akceptoval.

Benefit vlastní dílny

Zbývalo dořešit ještě jednu „maličkost“ — připojení servomotoru k elektrickým válcům. Tady pomohla moudrá česká hlava. Náš externí konstruktér během tří hodin navrhl a nakreslil dílenský výkres potřebné mezidesky pro montáž motoru k válci. Mezidesky jsme nechali vyrobit v kooperaci přímo v Brně a potom jsme u nás na dílně jen vše složili dohromady. A samozřejmě odzkoušeli. Výsledek vidíte na fotce. Válce už jsou dávno u zákazníka a slouží k výrobě plastových výlisků.


Lineární aktuátory máme v nabídce. Čekáme na každou další výzvu, která od vás přijde. Podobné nasazení je totiž v matis s.r.o. železným pravidlem a můžete si být jistí, že „S námi budete silnější“.