Produkty
Dodávané značky
CAD 2D, 3D
ke stažení

Lineární technika je naše parketa

I když jsme se za dvacet let naší činnosti vypracovali na spolehlivého dodavatele komplexního sortimentu strojních komponentů, přece jen je jedna oblast tou stěžejní a pro založení a další rozvoj firmy matis s.r.o. byla určující. Je to lineární technika, hlavní obor našeho podnikání, obor ve kterém se cítíme být nejsilnější. Tento pojem v sobě zahrnuje veškeré komponenty a systémy pro zachycení a vyvození přímočarého pohybu strojních uzlů.

Když tomu dáme pohyb

Celý svět je v neustálém pohybu. Naštěstí k tomu, abychom všechno kolem sebe rozpohybovali, už nepotřebujeme velkou fyzickou sílu. Dopomáhá nám k tomu důmyslná technika. Když chcete přesunout nějaký předmět, díl k opracování, nadměrně těžké těleso po přímce z bodu A do bodu B, pomůže vám k tomu právě lineární technika.

Lineární technika zahrnuje celou škálu strojních komponentů a zařízení umožňujících přímočarý pohyb v jedné ose (pokud byste přece jen potřebovali pohyb zakřivený, máme řešení v podobě obloukového vedení). Pod lineární techniku spadají celé strojní uzly a zařízení, jako jsou lineární moduly nebo lineární aktuátory, ale i celá řada jednotlivých komponentů tvořících lineární vedení. To jsou různé kolejnice, vozíky, vodící profily, vodící tyče apod. Můžeme sem však zahrnout i lineární motory, kuličkové šrouby, kuličková pouzdra aj.

Umíme to od A do Z

S trochu nadsázky můžeme říct, že v oblasti lineární techniky vám můžeme nabídnout všechno, na co si jen vzpomenete. Lineární technika, kterou ve svém sortimentu máme, patří k tomu nejlepšímu, co na trhu existuje. Od začátku naší působnosti na českém a slovenském trhu (který se datuje někam do roku 2002) se soustředíme především na to, abychom svým zákazníkům nabízeli vždy prvotřídní kvalitu za dobrou cenu a v bezkonkurenčně rychlém čase. Držíme slušné skladové zásoby, máme diverzifikované portfolio a mnoho spolehlivých dodavatelů, kteří patří mezi špičky v oboru.

Neplatí, že velké ryby žerou ty malé, ale ty rychlé žerou ty pomalé

Naše dodavatele a obchodní partnery si pečlivě vybíráme tak, aby nám vhodně zapadli do naší obchodní strategie. Tou je naše motto (ano, to o těch rybách), zároveň je i naší filozofií. Stejně tak již od počátku klademe důraz na bohatě zásobený sklad lineárního vedení a na to, abychom byli schopni vodící tyče, kolejnice a profily upravovat na vámi požadované délky přímo u nás v provozovně. Současně u nás v Brně provádíme také montáž tyčového vedení s podpěrou a další nadstandardní úpravy.

Od prostého vedení k víceosým systémům

Uvědomujeme si, že pokud chceme v dnešní vysoce konkurenční době hrát důstojnou roli mezi dodavateli strojních komponentů, tak pouhé (jakkoliv rychlé či levné) dodávky jednotlivých součástí nestačí. Musíme nabídnout i něco navíc. Něco, čím vynikneme a čím si dlouhodobě na svou stranu získáváme nové a nové klienty. Tou konkurenční výhodou je úzká spolupráce se zákazníkem již při prvotním návrhu jeho zařízení. Nejen proto jsme se od dodávek jednoduchých lineárních vedení posunuli ke komplexním návrhům celých víceosých polohovacích systémů tvořených komponenty lineární techniky. A to včetně opravdu sofistikovaných pohonů servomotory nebo lineárními motory.

Spolupracujeme s těmi nejlepšími

Abychom patřili mezi špičky, musíme prodávat ty nejlepší komponenty. Proto jsme navázali úzkou spolupráci se světovými značkami a dodavateli lineární techniky. Od počátku nám to klape s koncernem HIWIN (jeho zastoupení v ČR — společnost HIWIN s.r.o. je dokonce naší dceřinou společností). Dalším významným partnerem je německá společnost WINKEL GmbH, světový etalon kvality pro lineární vedení s kombinovanými rolnami a vodícími profily. Dále můžeme zmínit například japonského výrobce kuličkových pouzder, firmu Nippon Bearing (NB), slovinského výrobce lineárních modulů, společnost Unimotion. V poslední době jsme portfolio našich dodavatelů rozšířili také o italské výrobce lineárních jednotek MOTUS či společnost Camozzi, výrobce elektrických válců.

Se všemi těmito partnery máme zdravý obchodní vztah, spolupracujeme s nimi i po technické stránce a víme, že se o jejich podporu můžeme opřít. A i toto je pro nás zásadní. S nimi v zádech jsme totiž skutečně silní a pokud má platit naše motto „S námi budete silnější“, tak v první řadě musíme být silní my sami. 


Cítíme, že v oblasti lineární techniky takoví jsme. Rádi vás o tom přesvědčíme, napište si o konkrétní nabídku.