Produkty
Dodávané značky
CAD 2D, 3D
ke stažení

Nové sídlo matis s.r.o.: Více prostoru, větší flexibilita a silnější firma

V životě každé firmy jsou milníky, které zásadně ovlivní celou její budoucnost. Jedna taková změna se v matis s.r.o. pomalu ale jistě blíží do velkého finále. Po mnoha letech úspěšné činnosti na poli strojních komponentů v pronajatých prostorech v Tuřanech nám toto místo začalo být malé. Protože nám rostou skladové zásoby i obraty, potřebujeme místo, které nám umožní dále růst.

Potřebujeme sídlo, nejen novou budovu

Otázka velikosti prostor nebyla zdaleka jediným důvodem ke změně. Vnímáme, že k tomu, abychom se posunuli ještě o úroveň výš, abychom se stali seriózním a klíčovým hráčem na trhu, abychom mohli oslovovat i významné firmy v oblasti automatizace a stavby strojů, je existence reprezentativního sídla nutností.

sídlo matis

Sídlo matis musí být vidět

Najít vhodnou lokalitu, která by splňovala naše přísné požadavky a kde by šlo něco postavit, byl oříšek. Potřebovali jsme parcelu, která bude na frekventovaném místě, bude výborně viditelná a bude kolem ní pohyb naší cílové skupiny (což jsou technici, konstruktéři, specialisté, manažeři či majitelé pohybující se v rámci své činnosti v průmyslu po republice). Takže u dálnice. Když už jsme náš sen pomalu vzdávali, makléř našel perfektní pozemek s již schváleným projektem na výstavbu a vydaným stavebním povolením na D1 u Rohlenky. To bylo na konci roku 2020. Skoro dva roky jsme pracovali s architekty na úpravě projektu a v srpnu 2022 jsme začali se samotnou stavbou. Kolaudace je plánována na listopad tohoto roku. V prosinci proběhne akce kulový blesk a celá firma se přestěhuje do nových prostor. Rok 2024 už chceme začít v novém.

sídlo matis

sídlo matis

Větší sklad = pružnější dodávky

Nový sklad bude mít 900 m². To nám umožní rozjet podnikání ve větším měřítku. Můžeme si dovolit naskladnit mnohem víc materiálu. Budeme moct nakupovat ve větším a za levněji. S většími skladovými zásobami zvládneme reagovat na potřeby zákazníků ještě rychleji. Dodání strojních komponentů tak bude moct proběhnout v řádu dnů narozdíl od několika týdnů. Toto vnímáme jako silnou konkurenční výhodu do budoucna.

hala matis

hala matis

Více úprav na míru

Část nové haly bude vyčleněna na drobné zákaznické úpravy. Plánujeme i nové strojní zařízení, které nám umožní dělení materiálu, balení a expedici i velkých a těžkých celků, což jsme zatím dělat nemohli. Nové prostory nám dovolí skladovat a dělit na žádanou délku i velké profily pro kombinované rolny WINKEL a to až do délky 12 m. Do haly jsme umístili jeřábovou dráhu k manipulaci s velkými a těžkými zakázkami. Přijede kamion s dodávkou a nacouvá přímo do haly pod jeřáb. Současně budeme moct provádět i montáže různých strojních uzlů přímo dle požadavků našich zákazníků. Nebudeme muset čekat na upravené díly od výrobce. I toto nám pomůže být pružnější.

sídlo matis

Silný brand

Lukrativní lokalita a architektonicky nápadný exteriér jsme zvolili záměrně, aby byla firma vizuálně výrazná. Aby si jí potenciální zákazníci všimli při každé cestě kolem. Dvoupatrová administrativní část budovy nabízí pohodlné pracovní prostředí pro naše zaměstnance, zároveň tu jsou reprezentativní prostory pro návštěvníky ze strany klientů nebo dodavatelů. Pokud má platit naše motto „S námi budete silnější“, tak v první řadě musíme být silní my sami. Cítíme, že k tomu nám nové sídlo pomůže.

sídlo matis

Pohodlná logistika

Výhodu je také dobrá dostupnost a dojezdová vzdálenost pro zaměstnance, zákazníky i dodavatele, samozřejmě i dostatek parkovacích míst.

 

Věříme, že nové sídlo matis s.r.o. přinese nejen větší pracovní komfort našim lidem, ale že změnu pocítíte také vy, naši zákazníci.